Hőszigetelés: az egyik legjobb befektetés
Napjaink folyamatosan visszatérő problémája az energiaárak megállíthatatlan emelkedése. Sajnos a szolgáltatók által megállapított díjak ellen nem sokat tehetünk, de létezik egy megoldás, amellyel jelentősen csökkenthető a számla végösszege.
Épületeink hőszigetelése egyre jobb befektetésnek tűnik, ha figyelembe vesszük, hogy a poliuretán habos hőszigetelés segítségével:
- akár 60%-kal csökkenthető az energiafielhasználás
- a kivitelezés rendkívül gyors és járulékos költségektől mentes
- teljesen kompakt, illesztési hiányosságoktól mentes hőszigetelő réteg valósítható meg, egész évben jelentősen csökkenthető a fűtés és hűtés költsége
- kitűnő hangszigetelést érhetünk el, ezáltal jelentősen kevesebb a beszűrődő külső zaj
- egyenletes hőmérséklet biztosíthatunk, így javul a komfortérzet
- egészségre ártalmatlan szigetelőanyag védi ingatlanunkat
- csökkenthetők az allergiát és asztmát kiváltó okok
- megakadályozhatjuk a penészedést, gombásodást
- óvjuk az épületet a nedvességtől, korróziótól és korhadástól, egyúttal növeljük az élettartamát is
A számos pozitív élettani hatást és az elérhető megtakarítást figyelembe véve nem kérdéses, hogy a hőszigetelés az egyik legjobb hosszú távú befektetés.
Poliuretán habok
Sejtszerkezetük szerint a poliuretán hőszigetelő habok 2 fajtáját különböztethetjük meg: nyitott cellás és zárt cellás habok.
A nyitott cellás hab szórással felvitt, vízbázisú hab, amellyel rengeteg pénz takarítható meg, miközben hozzájárul egészségének megőrzéséhez is. A szórást követően 1:100 arányban táguló anyag teljes mértékben légzáró, víztaszító és hézagmenetesen hőszigetelő réteget képez.
Laza sejtszerkezetének köszönhetően fajsúlya nagyon kicsi, kifújt köbméterenként 8-10 kg, így egy nézetméteren a 15 cm vastag szigetelés súlya alig 1,5 kg.
A nyitott cellás hab kitűnő hőszigetelő és víztaszító, viszont páraáteresztő és nem vízzáró, ezért használatakor a rétegrendbe párazáró réteget kell tervezni.
Mi a poliuretán hab és miért ajánljuk?
A poliuretán hab egy két komponensből álló, egyenként folyékony halmazállapotú anyag kémai reakciója révén jön létre. A pur hab kiváló hőszigetelő, segítségével jelentősen csökkenthető a fűtésre és hűtésre fordított energiafelhasználás. Ideális technológia tetőterek és az épületfelújítások során végzett utólagos hőszigeteléshez.
A Spanyolországból, külön hordókban érkező két összetevőt (A-komponens: polimer, B-komponens: izocionát) transzferpumpák segítségével egy a professzionális GRACO reaktorba juttatjuk, amely az anyagokat 80 Celsius fokra hevíti, majd akár 80-100 méteres csöveken keresztül juttatja el a speciális szórópisztolyhoz melynek keverő kamrájában a komponensek egyenlő mértékben, 100:100 arányban keverednek, majd 130 bar nyomással kerülnek a felületre.
A szórást követően a hőszigetelő anyag néhány másodperc alatt 1:100 arányban habosodik, ezáltal teljesen kompakt, légmentesen záródó, jól hőszigetelő és víztaszító réteget hoz létre, amely minden apró rést és repedést elfed, elzárva a légmozgás útját.
Az így kialakuló lélegző „léggát” tökéletesen alkalmazkodik az épület minden felületéhez és annak teljes élettartama alatt szigetel. A pur hab hézag és varrat mentesen szigeteli a teljes felületet, teljes mértékben kiküszöböli a konvekciós légmozgást és egyenletes hőmérsékletet, növekvő komfortérzetet biztosít, megőrizve ezzel otthona melegét.
A poliuretán hőszigetelő hab választható vastagságban hordható fel. Hővezetési képessége pedig a piacon ismert hőszigetelő anyagok között a legalacsonyabb. (L=0,023 W/mk)
Ne hagyja tovább szökni az otthona melegét, kérjen ajánlatot most épülete hőszigetelésére!
ÁrajánlatkérésAlapvető műszaki jellemzők
Jellemző | Deklarált érték |
---|---|
Sűrűség | ρv 8 ≤ kg/m3 |
Hővezetési tényező | λD ≤ 0,038 W/mK |
Páradiffúziós ellenállás | μ ≥ 3 |
Légáramlási ellenállási tényező | RS = 6,90 × 106 Pa*s/m |
Tűzállóság | B, s1, d0 |
Hőátbocsátási tényező | U = 0,24 |
Tűzvédelem / tetőszerkezet | REI 30 |
Tűzvédelem / falfelületek | REI 45 |
Tetőszigetelés vagy épületfelújítás előtt áll?
Kérjen árajánlatot hőszigetelésre!
Árajánlatkérés
Alkalmazási területek
Ismerje meg a nyitott és zárt cellás hőszigetelő hab alkalmazási területeit
Nyitott cellás hab
Tökéletesen alkalmas a következő területekre
- tetők
- falak
- házak és csarnokok
- ipari létesítmények
Zárt cellás hab
Legkeresettebb az építőiparban
- lakás, közcélú épületek
- ipari létesítmények
- tartályok és csővezetékek
Hogyan készül?
- Szórásos eljárással folyékony anyagot fújunk a falra, kúszótérbe vagy mennyezetre.
- Az anyag néhány másodperc alatt 1:100 arányban habosodik.
- A rugalmas habtakaró tökéletesen lezárja a réseket és repedéseket.
- A hab minden felülethez odatapad, ezzel elzárva a légmozgás útját.
- A felesleg könnyedén levágható.
Rólunk
Cégünk, a Profipur Bt. 1997-ben alakult. 2012-ben jelentős technikai fejlesztést követően korábbi tevékenységi körünket a hiánypótló poliuretán hőszigeteléssel bővítettük.
Családi vállalkozásunk a kezdetektől közeli, szinte családias kapcsolatot ápol a megrendelőkkel, ezzel célunk, hogy igényeiket pontosan megismerjük és azokhoz igazodva, a számukra lehető legtökéletesebb kivitelezést nyújthassuk.